Eren Tekstil, Eren Holding, www.sanalcadir.com adlı internet satış sitesi üzerinden bizi nasıl kandırdı ve nasıl kullandı.

Eren Tekstil, Eren Holding, www.sanalcadir.com adlı internet satış sitesi üzerinden bizi nasıl kandırdı ve nasıl kullandı. Lütfen bu mağduriyetimizi paylaşın. Bize destek olun.

26 Şubat günü Eren Tekstil firmasından bir SMS geliyor (foto1), heyecanlanıyoruz. Hemen giriş yapıyor ve eşim Tuğba ile birlikte 6 parça ürün alıp ödemesini de kredi kartı ile yapıyoruz. Ardından bize site üzerinden aşağıdaki onay maili geldi. Yaşasın, ürünleri aldık. Hep çadır günlerine gitmek istememize rağmen gidememenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ne güzel yapmışlar dedik, çadırı ayağımıza getirmişler. Fakat öyle olmadığını sonradan gördük ve yaşadık. Kandırıldık, kullanıldık.

www.sanalcadir.com.tr Online Satış Destek <destek@sanalcadir.com>

Alıcı: bana
Sayin Ahmet Kater
www.sanalcadir.com‘a vermis oldugunuz 569145 numarali 731.90 TL tutarindaki siparisiniz sistemimize ulasmistir. siparisiniz 5-10 gün içerisinde seçmis oldugunuz adrese Yurtiçi Kargo ile teslim edilecektir. Siparisiniz ile ilgili tüm konular hakkinda telefonla destek almak için 444 EREN numarali telefondan bizlere ulasabilirsiniz.
Tesekkür ederiz.
Keyifli alisverisler,”

Siparişimizin üzerinden 20 gün geçince ve ürünlerimiz de teslim edilmeyince önce web sitesi üzerinden bir bilgilendirme talebi maili gönderdik. Fakat mailimize bir cevap alamadık. 15 Mart günü telefon hattından kendilerine ulaşınca da “ aaaa, o ürünlerin tamamı yokmuş, bu sebeple para iadenizi yapıp olayı kapatacağız” dediler. Tabi ki bu duruma çok kızdım. Ne demek ürünler yok ve paranızı iade ediyoruz. Bu bu kadar kolay değil. Siz o ürünleri bana sattınız ve ödemesini aldınız. Satış gerçekleşmiştir. Bu sebeple ürünlerimi istiyorum dedim. Bunu yapmayacaklarını para iadesi yapacaklarını ilettiler. Ben de kabul etmediğimi ve ürünleri istediğimi ilettim. (foto2 ve foto3) üzerine de aşağıdaki maili gönderdim.

Sayın İlgili,

26 Şubat 2016 tarihinde SMS olarak göndermiş olduğunuz reklam üzerine şirketinize ait olan www.sanalcadir.com siteniz üzerinden 6 adet ve toplamda 731,90 TL’lik ürün aldım ve siparişim ile ilgili olarak da satın almanın gerçekleştiğine dair aşağıdaki bilgilendirme e-maili tarafınızca gönderilmiştir.

“Sayin Ahmet Kater
www.sanalcadir.com‘a vermis oldugunuz 569145 numarali 731.90 TL tutarindaki siparisiniz sistemimize ulasmistir. siparisiniz 5-10 gün içerisinde seçmis oldugunuz adrese Yurtiçi Kargo ile teslim edilecektir. Siparisiniz ile ilgili tüm konular hakkinda telefonla destek almak için 444 EREN numarali telefondan bizlere ulasabilirsiniz.
Tesekkür ederiz.
Keyifli alisverisler,”

Sonuçta hukuki ve ticari olarak satış işlemi gerçekleşmiştir. fakat 5-10 gün içerisinde gönderileceğini iletmenize rağmen ve siparişlerimin üzerinden 20 gün geçmesine rağmen henüz siparişimiz tarafıma iletilmemiştir. 15/03/2016 tarihinde firmanız web sitesi üzerinden bilgi almak adına e-mail attım fakat bir cevap alamadım. bunun üzerine bugün firmanızı telefon ile arayarak size ulaştım ve ne yazık ki aldığım hiçbir ürünün olmadığını ve bu sebeple para iadesinin yapılacağı iletilmiştir. fakat böyle bir uygulamayı ne yazık ki kabul etmiyorum. kaldı ki aldığım hiçbir ürünün olmadığı fikri beni farklı düşündürmüştür. bir ya da iki ürünün olmaması durumunu anlayabilirim fakat tüm ürünlerin olmaması durumunda bir şeyler ararım. kaldı ki ben ve eşim akmerkez, zorlu center lacoste mağazalarınızın ve lacoste internet sitesininde sürekli müşterisiyim. ve şu an içinde bulunduğum durum sebebi ile hiç mutlu değilim.

netice olarak satış işlemi tamamlanmış olduğundan ürünlerimi göndermenizi istiyorum. gönderilmemesi durumunda savcılığa ve tüketici mahkemesine kandırıldığım gerekçesi ile dava edeceğimi üzülerek bildirmek isterim.

yine “ürünlerin olmadığı ve para iadesi yapılacağı” sözü üzerine kendimi kullanılmış ve paramın da 20 gün süre ile masrafsız, faizsiz ve bedava kredi olarak kullanıldığı hissi doğmuştur. ayrıca arkadaşlarıma da aynı numaranın yapılmış olmasını öğrendiğim andan itibaren bunun planlı olarak yapılmış bir finans operasyonu olduğunu düşündüm. firmanız adına da üzüldüm.

sonuç olarak almış olduğum 6 parça ürün ile ilgili, öncelikli olarak bu gönderdiğim e-maile olumlu cevap alamamam durumunda ve almış olduğum ürünlerimin tarafıma gönderilmemesi durumunda firmanızın bu yaptığı nahoş hareketi ilk olarak lacoste Fransa’ya yazacağımı ve bana yaşattığınız durumu sonrasında sosyal medyada (facebook, twitter, instagram hesaplarımda) paylaşacağımı, çözüm üretmemeniz durumunda da (bu arada para iadesi teklifinizi kesinlikle kabul etmediğimi belirtmek isterim) tüm yasal yollara başvuracağımı iletmek isterim.

almış olduğum tüm ürünleri acil olarak göndermenizi rica ederim.
gereğini bilginize sunarım. saygılarımla.

Bu göndermiş olduğum mailime cevaben de aşağıdaki benim hiçbir talebim olmamasına rağmen kendilerince keyfi olarak yaptıkları pişkince işlemi belirtir bir mail göndermişlerdir.

“Sayın KATER,

Öncelikle markamıza göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Para iadenizin 17 Mart itibari ile kartınıza ödendiğini ve 5 iş gününde kartınıza yansıyacağını tarafınıza aktarmak isteriz.

Saygılarımızla,

Sanal Çadır Müşteri Hizmetleri”

Bu mailleri üzerine de cevaben aşağıdaki maili gönderdim.

“Sayın İlgili,

siz şaka ya da dalga mı yapıyorsunuz, benim bir para iadesi talebim olmamış ve satın almış olduğum ürünleri istediğimi iletmiştim ve halen ürünlerimin tarafıma gönderilmesini bekliyorum.

gereğini saygılarımla rica ederim.”

Bu mailim üzerine de beni telefonla arayıp pişkin bir şekilde, “talebinizi gerçekleştirdik ve para iadenizi yaptık” demişlerdir.

Eren Tekstil ve www.sanalcadir.com ekibi beni ve benim gibi bir çok insanı daha kullanarak paralarımızı 20 gün faizsiz kredi olarak kullanmışlar ve insanları kandırmışlardır. Bu durumdan mağdurum ve tüm yasal haklarımı kullanarak gerekli girişimlerde bulunarak bu işin peşini bırakmayacağım.

Lütfen siz de benim ve çevremden arkadaşlarımın da yaşadığım bu durumu sevdikleriniz ile paylaşın ve böyle bir durumda kalmalarına ve kandırılmalarına fırsat vermeyiniz. Sabrınız, anlayışınız ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Tuğbahmet Kater'in fotoğrafı.
Tuğbahmet Kater'in fotoğrafı.