Grande Maestro Chef Dario Cecchini ve Antica Macelleria Cecchini kasabı eğitimim hakkında

İtalyan BIstecca alla FIorentIna Sihirbazı Şef DarIo CecchInI yanında Şeflik EğitimiM Hakkında…

National Geographic’te ilk olarak seyrettim Büyük Usta Dario Cecchini’yi, sonrasında Ayhan Sicimoğlu ve Batuhan ile yemek programlararında da seyredince bu ustanın yanına gidip kendisiyle mutlaka tanışmalıyım dedim. Çünkü Dario Usta’nın Türk dostu tavrı, işine olan bağlılığı ve aşkı, enerjisi ve eti bir meta olarak değil, bir değer olduğunu aktarması beni çok heyecanlandırmıştı.

Dario Usta’nın en sevdiği tatlının Karaköy Güllüoğlu baklavası olduğunu öğrendiğimde ilk ziyaretimiz olan 17 Ağustos 2016 da kendisine fıstıklı baklava ile gittik ve samimi bir tanışma ve sonrasında Solociccia Et restoranında yemek yedik.

Antica Macellaria Cecchini kasabı, SoloCiccia restoranı ve Officina Della Bistecca steak restoranı Floransa’ya  52 Km uzaklıkta Panzano in Chianti köyünde, 8 nesildir Cecchini ailesi tarafından işletiliyor ve halen faaliyetine devam ediyor ve 250 yıldır aynı dükkanda kasaplık hizmeti veriyor. Dario Cecchini Usta, 2015 yılında Dünya’nın en iyi 500 şefi listesinde ve en iyi üç etçisinden biri olarak anılıyor. Dünya’ca tanınmış bir İtalyan kasap ve şef aynı zamanda. Dario Cecchini Usta’nın ilk Türk öğrencisi ve çırağı olmak benim için çok büyük onur.

Usta Şef Dario Cecchini’ye yanında eğitim almak istediğimi ve mesleğini bana öğretmesini istediğimde bir Türk’e eğitim vermekten ve mesleğimi öğretmekten büyük onur duyarım diyerek beni yanına çırak olarak kabul etti. 2017 Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında Usta Dario’nun kabulü üzerine, yanında kasaplık ve steak hazırlama ve pişirme üzerine eğitim almak için bulunuyorum.

Yemeğe gelmeyi düşünenler için tavsiyem, mutlaka önceden rezervasyon yaptırın. Geldiğinizde de mutlaka benim adımı çalışan arkadaşlara söyleyin.

  • İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunuyum ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden Küresel İşletme ve Pazarlama Üzerine MBA derecem var.
  • Son olarak Alışveriş Merkezi yöneticiliği işi ile uğraşıyordum.
  • Yemek pişirmek her zaman benim hayatımda insanların mutluluğu adına büyük bir önem taşıyor.
  • Dost sofraları kurmak ve dostlarımla pişirdiğim lezzetleri paylaşmak eşim Tuğba ve benim hayatımda çok önemli. Bu nedenle bu hobimi profesyonelliğe dökmek ve dünyaca tanınmış bir İtalyan şeften farklı lezzetler hazırlamayı öğrenip ülkem insanlarına da bu deneyimi aktarmak istiyordum ve şu an bu hayalimi gerçekleştiriyorum.Hayatta hiçbir şey zor değil Sevgili Dostlar, yeter ki deneyin, denemekten hiçbir şey kaybetmezsiniz, alacağınız cevap ya evet ya da hayır olacaktır. Olay sadece bu!Gelişmeleri instagram hesabımdan takip edebilirsiniz: ahmetkater
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Dario_Cecchini 
  • http://www.dariocecchini.com/dariocecchini/en/